niedziela, 3 lutego 2008

"Zastanów się nad tym, jak działa świat,
posłuchaj słów mędrców
i weź sobie wszystkie dobre rzeczy do serca.
Bazując na tym, otwórz się na prawdę.
Nie przeocz jej, stojącej tuż przed Tobą."
Morihei Ueshiba, "Sztuka Pokoju"Każdego dnia życie przynosi Ci nowe radości i czujesz się wtedy szczśliwy. Ale niejednokrotnie życie układa się tak, że masz dość każdej chwili, która ma nadejść i nic nie jest Ci w stanie pomóc - przynajmniej tak Ci się wydaje. Ale czy to wszystko nie jest tylko pozorem? To jakie jest życie zależy wyłącznie od tego jak je odbierasz. A to jak je odbierasz zależy od Twojej siły, przeżyć, które masz za sobą, doświadczeń i stanu w jakim się obecnie znajdujesz.


To co przeczytałeś zapewne wydaje Ci się truizmem. A czy jest inaczej? Czy to co się dzieje obecnie w Twoim życiu nie było już wcześniej udziałem wielu milionów ludzi przed Tobą? Ktoś już na pewno odbierał rzeczywistość jak Ty, ktoś już miał podobne lub nawet identyczne problemy lub radości w swoim życiu. W końcu, ktoś już zapewne poznalazł odpowiedzi na pytania nurtujące Cię dzisiaj. Dlatego niezależnie od tego jak Ci się układa życie, zawsze możesz robić jedną rzecz – możesz słuchać. Zawsze możesz uczyć się od innych, ludzi, którzy mają dar poznawania prawdy.

Moim szczęciem, jakie miałem w życiu była szansa spotkania paru osób, które posiadły dar znajdowania drogi, która pozwala spojrzeć na świat bez niepotrzebnego balastu. A gdy nauczyłem się w ten sposób patrzeć na swoje życie, stało się ono proste.
Tutaj dzielę się z Tobą moimi myślami, na temat postrzegania rzeczywistości…

0 komentarze:

Prześlij komentarz